x

Temizliğin Püf Noktaları ile daha iyi bir temizlik nasıl yapılır öğreniyor olacaksınız.  Kuşkusuz basit alışkanlıklardan kurtulmak çok önemli. Bu her konuda böyle.  Sürekli temizliği daha hızlı ve daha kolay hale getirmenin yollarını ararız. İster inanın ister inanmayın, alışkanlıklar çoğu zaman uzun vadede işinizi zorlaştırır.

Hatta siz ve aileniz, işi daha verimli bir şekilde yapma konusunda kaliteyi engelleyen bazı kötü alışkanlıklar geliştirmiş olabilirsiniz.  Ancak merak etmeyin kısa bir hatırlatma ile bu alışkanlıklardan kurtulmak mümkün. Amacımız Temizliğin Püf Noktaları konusunda sizleri bilgilendirmek.

İzmir Temizlik  firması olarak soruyor: daha temiz bir eve sahip olmak ve vaktinizi daha iyi değerlendirmek için bu alışkanlıkları bırakmanın zamanı gelmedi mi ?  İşte İzmir Temizlik Şirketi size bu noktada daha iyi bir başlangıcın kolay yöntemlerini gösteriyor olacak.

Öncelikle her hafta değiştirmek üzere bir veya iki kötü temizlik alışkanlığı seçin. Ardından kendinize söz verip bu kararlığınızdan asla vazgeçmeyin. Göreceksiniz ki yakında, bizden temizlik hizmeti aldıktan sonra daha temiz bir eviniz olacak ve hoşunuza giden şeyler için daha fazla boş zamanınız olacak!

Bizi Hemen Arayın 0232 362 01 00

Kaliteli Temizliğin 10 Püf Noktası

1-Kâğıt  Karışıklığı Birikmesine İzin Vermeyin

kagit-yigilmasina-izin-vermeyin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evlerimizde hiç bitmek bilmeyen bir kâğıt  yığını var. Faturalar, Dekontlar, Dergiler, gazeteler, peçeteler, okul kâğıtları projeler ve daha fazlası. Bir çok evrak evin bir odasında bazen tüm odalarda yığılma eylemi gösterirler. Buna izin vermeniz işinizin hiç bitmemesine neden olacaktır.

Size tavsiye edeceğimiz  Temizliğin Püf Noktaları ile bu dağınıklıktan kurtulmanız mümkün. Önce tüm evraklarınızı, kâğıtlarınızı bir yere toplayın. Bunlardan hangileri önemli ise ayırıp dosyalama sistemi yapın. Önemsiz olanlar içinse bir kutu ayarlayıp orada biriktirmeye başlayın. Bir kâğıt öğütücü yardımı ile ya da geri dönüşüm kutularına atarak temizlemeniz mümkün. Haftada en az bir kez, bunu yaparsanız ne kadar rahatladığınızı ve göz yorucu kalabalığın ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

2-Islak Havlu ve Duş Perdelerini Islak Bırakmayın

islak-havlu-ve-dus-perdelerini-islak-birakmak

Duş sonrası ıslak duş perdelerini toplanmış ve ıslak havluları yere veya bir köşeye atarak bir yığın halde bırakmayın. Bu, kırılması gereken en basit alışkanlıklardan biri.  Temizliğin Püf Noktaları konusunda son derece önemli bir detay bu. Her kullanımdan sonra duş perdelerini kapatmanız, daha çabuk kurumasına ve  küf oluşmasını engeller. Islak havluları da ıslak ıslak bir kenara atmaktansa kurutmak için asmalısınız. Böylece ikinci veya üçüncü bir kullanım elde edebilirsiniz. İşte aynı zamanda  çamaşır yükünüzüde hafitecek Temizliğin Püf Noktaları kriteri.

3-Çok Fazla Temizlik Ürünü Kullanmayın

cok-fazla-temizlik-urunu-kullanmak

Çok fazla temizleyici veya çamaşır deterjanı kullanmak aslında yarardan çok zarara neden olabilir. Aşırı deterjan ve benzeri temizlik ürünleri eğer tamamen durulanmazsa ciddi sorun. Bunlardan ortaya çıkan kalıntı bir kir mıknatısı haline gelerek kiri tutar. Bu yüzden talimatları okumalı ve her zaman önerilen miktarda veya hatta biraz daha az kullanmalısınız. Ekstra ürün ve onu durulamak için su için zaman ve para harcadığınızı unutmayın.

4-Kirli Araçlarla Temizlik Yapmayın

Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları
Temizliğin Püf Noktaları

Kirli temizlik araçlarını kullanırken nasıl temiz sonuçlar bekleyebilirsiniz? Kuşkusuz bu ciddi bir hata olacaktır. Çamaşır makinenizin deterjan kalıntısında biriken ve bakterilerden kaynaklanan bir kokusu varsa, giysileriniz kötü kokacaktır. Vakum torbanız veya filtreniz tozla doluysa, artık çekme ve emme işini iyi yapamayacaktır. Kirli bir paspas veya sünger, daha fazla toprağı ve bakteriyi getirir.

Her kullanımdan sonra aletleri tamamen boşaltılarak veya sıcak suyla yıkayarak ve dezenfektan ekleyerek iyice temizlemek için zaman ayırın. Periyodik olarak yeni aletlerle değiştirin. Temizliğin Püf Noktaları konusunda özellikle üstünde durduğumuz ince bir detay. Mutlaka dikkate alın ve belirttiğimiz gibi yapın.

5-Tüm Banyoyu Tek Dezenfektan Mendil İle Temizlemeyin

Tek kullanımlık dezenfektan mendiller, bir banyo lavabosunun hızlı bir şekilde silinmesi için harikadır. Ancak bu küçük kare, tüm banyoyu temizlemeye yetecek kadar dezenfektan içermez. Klozet kapağına ve kollarına ulaştığınızda, dezenfektan nitelikleri kaybolur ve bakterileri bir yüzeyden diğerine yayarsınız.

Temizliğin Püf Noktaları konusunu irdelerken bu detayı göz ardı edemeyiz. Banyo temizliğinin etkili olması için, mendilin yeterli dezenfektan nemi içermesi gerekir. Böylece yüzey en az dört dakika ıslak kalır. Kapsamlı bir temizlik için, birden fazla mendil veya temiz bir bez ve yeterli dezenfektan ve su solüsyonu kullanın.

6-Kirli Bulaşıkları Asla Lavaboda Bırakmayın

Temizliğin Püf Noktaları kriterlerinin bu aşamasını kirli bulaşıklar alıyor. Zira son derece önemli bir konu. Kirli bardak ve tabaklarınızı lavabo yerine bulaşık makinesine koymak ne kadar zamanınızı alabilir ki ?  Kirli bulaşıkları lavaboda bırakmak bakteriler için mükemmel bir üreme alanı ve aç böcekler için bir ikramiyedir. Kuşkusuz bunu istemezsiniz.

Bu sorundan kısa sürede kurtulmanız mümkün. Evdeki tüm aile bireylerine bulaşıkları bulaşık makinesine koyma ya da hemen konusunda tavsiyelerde bulunun.  Çok geçmeden bu bir alışkanlık haline gelecek ve işiniz son derece kolaylaşacaktır.

7-Dışarda Giyilen Ayakkabıyla Eve Girmeyin

Temizliğin Püf Noktaları  konusunun en önemli noktalarından biri. Dışarıdan her girişinizde ayakkabılarınızı çıkarmak için sadece birkaç saniyenizi ayırmak, saatlerce süpürmeden tasarruf etmenizi sağlar. Yaşam alanlarının dışında kalacak bakteri ve mikroplardan bahsetmiyoruz bile.

Girişiniz ister eşikten ister ön kapıdan olsun, daha kolay ayakkabı çıkarmak için bir bank veya sandalye sağlayarak bu alışkanlığı herkes için kolaylaştırın.

8-Temizlik Ürünlerinin Yanlış Saklanmasına Engel Olun

Belirlenmiş temizlik sürenizin yarısını uygun temizleyicileri ve araçları bulmaya mı harcıyorsunuz?  Oysa daha pratik çözüm üretebilirsiniz. Bu, değiştirilmesi son derece kolay Temizliğin Püf Noktaları ‘ndan biridir.

Evin her alanı için ihtiyacınız olan temizlik malzemelerini bir araya toplayın ve o alana yakın bir yerde saklayın. Banyo temizleyicileri küçük plastik bir taşıma kutusuna yerleştirilebilir ve bir rafa veya lavabonun altına saklanabilir. Üst katta ve alt katta banyolarınız varsa iki sepet malzeme oluşturun.

9-Buzdolabında Yiyecek İstiflemeyin

Temizliğin Püf Noktaları konusunda dikkat çekmek istediğimiz önemli bir nokta. Aile fertlerinizin yemek artıklardan nefret ettiğini biliyorsanız, neden onları buzdolabında saklamaya devam edesiniz ki? Yiyecekleri hemen kullanmayacaksanız, buzdolabında yer işgal etmelerine izin vermeyin. Yanlış saklanan yiyecekler, küf ve bakteri oluşumunu destekler ve buzdolabının temizlenmesi gerekenden çok daha büyük bir görev haline gelir.

10-Toplanmamış Yataklara İzin Vermeyin 

Yatak odasının geri kalanı düzenli ve temiz olsa bile, toplanmamış bir yatak dağınık görünmesine neden olur. Her sabah yatağı toplamak, odanın geri kalanını (ve belki de tüm evi) düzenli tutmayı teşvik edecek bir alışkanlıktır. Bu alışkanlığı bütün aile bireyleri kolayca edinebilir.

Düzgün bir şekilde yayılması kolay yatak takımlarını seçerek görevi basitleştirin. Basit bir yorgan ve yastık şemsiyesine sahip bir yatak yapmak, çok sayıda telaşlı yastığa göre çok daha kolaydır. Temizliğin Püf Noktaları noktasında son maddemizdi. Mutlaka baştan sona kendinize uyarlayıp daha düzenli ve pratik bir sistem oluşturabilirsiniz.

Sizler için Temizliğin Püf Noktaları konusunda son derece kritik bilgiler paylaştık. Amacımız işlerinizi kolaylaştıracak bir planlama noktasında destek olmak. Uyguladığınız takdirde faydalarını göreceksiniz.

Sıradaki Makalemiz Cam Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir ?  Hadi gelin birlikte bir göz atalım…

Cam silmek ev hanımlarını en çok uğraştıran işlerden birtanesidir. Firmamız size bu konuda profosyonel destek vermektedir. Hemen Arayarak fiyat alabilirsiniz.

Sorunuz mu Var ? Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz : 0532 513 10 99

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 01 00

Yorum yaz

Hemen Arayın