x

Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları alışkanlıklardan kurtulmak için hepimizin temizliği daha hızlı ve daha kolay hale getirmenin yollarını ararız. İster inanın ister inanmayın, bazen belirli ” alışkanlıklar ” uzun vadede işinizi zorlaştırır. Hatta siz ve ailenizi , işi daha verimli bir şekilde yapma yeteneğinizi farkında olmadan engelleyen bazı kötü alışkanlıklar geliştirmiş olabilirsiniz.

İzmir Temizlik firması soruyor: daha temiz bir eve sahip olmak ve vaktinizi daha iyi değerlendirmek için bu alışkanlıkları bırakmanın zamanı gelmedi mi ?  İşte İzmir Temizlik Şirketi size başlamanın kolay bir yolunu gösteriyor:

Her hafta değiştirmek üzere bir veya iki kötü temizlik alışkanlığı seçin kendinize ve bu kararlığınızdan asla vazgeçmeyin. Göreceksiniz ki yakında, bizden temizlik hizmeti aldıktan sonra daha temiz bir eviniz olacak ve hoşunuza giden şeyler için daha fazla boş zamanınız olacak!

Hemen Arayın 0232 362 01 00

Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları

1-Kâğıt  Karışıklığı Birikmesine İzin Vermeyin

kagit-yigilmasina-izin-vermeyin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evlerimizde hiç bitmek bilmeyen bir kâğıt  yığını var. Faturalar, Dekontlar, Dergiler, gazeteler, peçeteler, okul kâğıtları ve projeler ve daha saymadığımız bir çok evrak evin bir odasında bazen tüm odalarda yığılma eylemi gösterirler. Buna izin vermeniz işinizin hiç bitmemesine neden olur.

Size tavsiye edeceğimiz  Püf Noktaları ile tüm evraklarınızı, kâğıtlarınızı bir yere toplayın, hangileri önemli ise ayırıp dosyalama sistemi yapın. Önemsiz olanlar içinse kendinize bir yer belirleyin ve orda biriktirmeye başlayın. Bir kâğıt öğütücü yardımı ile veya geri dönüşüm kutularına atarak, haftada en az bir kez, bunu yaparsanız ne kadar rahatladığınızı ve yayıntının ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

2-Islak Havlu ve Duş Perdelerini Islak Bırakmak

islak-havlu-ve-dus-perdelerini-islak-birakmak

Dul sonrası ıslak duş perdelerini toplanmış ve ıslak havluları yere veya bir köşeye atarak bir yığın halde bırakmayın.

Bu, kırılması gereken en basit Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları ‘ndan biridir. Her kullanımdan sonra duş perdelerini kapatmanız, daha çabuk kurumasına ve  küf oluşmasını engeller. Islak havluları da ıslak ıslak bir kenera atmaktansa kurutmak için asmanız, ikinci veya üçüncü bir kullanım elde etmenizi ve  çamaşır yükünü hafifletmenize yardımcı olur.

3-Çok Fazla Temizlik Ürünü Kullanmak

cok-fazla-temizlik-urunu-kullanmak

Çok fazla temizleyici veya çamaşır deterjanı kullanmak aslında yarardan çok zarara neden olabilir. Fazla temizlik ürünü tamamen durulanmazsa, kalıntı bir kir mıknatısı haline gelerek kiri tutar. Bu yüzden talimatları okumalı ve her zaman önerilen miktarda veya hatta biraz daha az kullanmalısınız. Ekstra ürün ve onu durulamak için su için zaman ve para harcadığınızı unutmayın.

4-Kirli Araçlarla Temizlik

Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları
Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları

Kirli temizlik araçlarını kullanırken nasıl temiz sonuçlar bekleyebilirsiniz? Çamaşır makinenizin deterjan kalıntısında biriken bakterilerden kaynaklanan bir kokusu varsa, giysileriniz kötü kokacaktır. Vakum torbanız veya filtreniz tozla doluysa, artık çekme ve emme işini iyi yapamayacaktır. Kirli bir paspas veya sünger, daha fazla toprağı ve bakteriyi getirir.

Her kullanımdan sonra aletleri tamamen boşaltılarak veya sıcak suyla yıkayarak ve dezenfektan ekleyerek iyice temizlemek için zaman ayırın. Periyodik olarak yeni aletlerle değiştirin.

5-Tüm Banyoyu Temizlemek İçin Bir Dezenfektan Mendil Kullanma

Tek kullanımlık dezenfektan mendiller, bir banyo lavabosunun hızlı bir şekilde silinmesi için harikadır. Ancak bu küçük kare, tüm banyoyu temizlemeye yetecek kadar dezenfektan içermez. Klozet kapağına ve kollarına ulaştığınızda, dezenfektan nitelikleri kaybolur ve bakterileri bir yüzeyden diğerine yayarsınız.

Püf Noktaları Etkili olması için, mendilin yeterli dezenfektan nemi içermesi gerekir, böylece yüzey en az dört dakika ıslak kalır. Kapsamlı bir temizlik için, birden fazla mendil veya temiz bir bez ve yeterli dezenfektan ve su solüsyonu kullanın.

6-Kirli Bulaşıkların Lavaboda Bırakılması

O kirli bardak ve tabaklarınızı lavabo yerine bulaşık makinesine koymak ne kadar zamanınızı alabilir ki ?Kirli bulaşıkları lavaboda bırakmak bakteriler için mükemmel bir üreme alanı ve aç böcekler için bir ikramiyedir 🙂

Evdeki herkese bulaşıkları bulaşık makinesine koyma veya hemen yıkamayı alışkanlık haline getirmesine yardımcı olun.

7-Dışarda Giyilen Ayakkabıyla Eve Girmek

Dışarıdan her girişinizde ayakkabılarınızı çıkarmak için sadece birkaç saniyenizi ayırmak, saatlerce süpürmeden tasarruf etmenizi sağlar. Yaşam alanlarının dışında kalacak bakteri ve mikroplardan bahsetmiyoruz bile.

Girişiniz ister eşikten ister ön kapıdan olsun, daha kolay ayakkabı çıkarmak için bir bank veya sandalye sağlayarak bu alışkanlığı herkes için kolaylaştırın.

8-Temizlik Ürünlerinin Yanlış Saklanması

Belirlenmiş temizlik sürenizin yarısını uygun temizleyicileri ve araçları bulmaya mı harcıyorsunuz? Bu, değiştirilmesi kolay Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları ‘ndan biridir.

Evin her alanı için ihtiyacınız olan temizlik malzemeleri’ni bir araya toplayın ve o alana yakın bir yerde saklayın. Banyo temizleyicileri küçük plastik bir taşıma kutusuna yerleştirilebilir ve bir rafa veya lavabonun altına saklanabilir. Üst katta ve alt katta banyolarınız varsa iki sepet malzeme oluşturun.

9-Buzdolabında Yiyecek İstifleme

Aile fertlerinizin yemek artıklardan nefret ettiğini biliyorsanız, neden onları buzdolabında saklamaya devam edesiniz ki? Yiyecekleri hemen kullanmayacaksanız, buzdolabında yer işgal etmelerine izin vermeyin. Yanlış saklanan yiyecekler, küf ve bakteri oluşumunu destekler ve buzdolabının temizlenmesi gerekenden çok daha büyük bir görev haline gelir.

10-Toplanmamış Yatak  

Yatak odasının geri kalanı düzenli ve temiz olsa bile, toplanmamış bir yatak dağınık görünmesine neden olur. Her sabah yatağı toplamak, odanın geri kalanını (ve belki de tüm evi) düzenli tutmayı teşvik edecek bir alışkanlıktır.

Düzgün bir şekilde yayılması kolay yatak takımlarını seçerek görevi basitleştirin. Basit bir yorgan ve yastık şemsiyesine sahip bir yatak yapmak, çok sayıda telaşlı yastığa göre çok daha kolaydır.

Sizler için Yapmanız Gereken 10 Temizlik Püf Noktaları yöntemlerini anlatmaya çalıştık umarım faydalı oluruz.

Sıradaki Makalemiz Cam Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir ?  Hadi gelin birlikte bir göz atalım…

Cam silmek ev hanımlarını en çok uğraştıran işlerden birtanesidir. Firmamız size bu konuda profosyonel destek vermektedir. Hemen Arayarak fiyat alabilirsiniz.

Sorunuz mu Var ? Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz : 0532 513 10 99

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 01 00