x

Halı Yıkama – Koltuk Yıkama Hizmetleri

Halı Yıkama Nasıl Yapılır ?

Halı koltuk yıkama, makinesi güçlü bir çekim gücüne sahip olmalıdır, kaliteli iç hacmi ve motor kuvveti yüksek makineler kullanılmalıdır. Özellikle çocuk olan evlerde halılar sık sık yıkanmalı ve dezenfekte edilmelidir. Aksi takdirde çocuklar sürekli halı üzerinde oyun oynayıp ve elleriyle temasta bulundukları için çeşitli hastalıklara yakalanabilirler…

İzmir Halı Yıkama Hizmetleri

Halı Yıkama, son yıllarda hemen hemen alışveriş merkezlerinin tamamında gördüğümüz bazı halı yıkama makineleri mevcuttur. Bu halı yıkama makineleri tozu ve kiri yüzde yüze kadar yok etmez ve bakteri oluşmasına  yol açar. Hijyenik şekillerde halınızı yıkamak için her zaman yanınızdayız.

İzmir Temizlik Firmaları

İzmir Temizlik Şirketleri 

Üzerine oluşturulan sitemizde; Endüstriyel Temizlik, Ev ve Apartman Temizliği, Villa Temizliği, Genel Temizlik, İnşaat  Sonrası Temizlik , Okul ve Avm Temizliği, Su Baskını Sonrası Temizlik Hizmeti gibi bir çok konuda bilgi bulabilirsiniz.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır ?

İzmir Koltuk Yıkama Hizmetleri

Koltuk yıkama  yılda en az üç kez yapılmalıdır. Çünkü koltuklarda biriken mikrop ve bakteriler hastalanmamıza neden olur. Koltuk yıkama da kullanılan  temizlik malzemesi çok önemlidir. Antibakteriyel özelliklere sahip ürünler bakterileri yok eder. Böylece daha hijyenik bir yıkama yapılmış olur. Bu deterjanların koltuklarınıza zarar vermemesi de önemli bir konudur. Koltuk yıkama da güçlü çekim gücüne sahip endüstriyel makineler kullanılmalıdır. Halı Koltuk yıkama yerinde yapılabilir. Ayağınıza kadar gelen hijyenik yıkama hizmeti için bize ulaşın.

Koltuk Temizliğinin Püf Noktaları

Koltuk Temizliği, Koltuklar evlerimizin en önemli parçalarındandır. Hem oturduğumuz, hem de uzanıp dinlendiğimiz bu mobilyalarımızın hijyenik olması sağlığımız açısından son derece önemlidir. Özellikle de pandemi sürecinde hijyenin daha önemli bir hal aldığı gerçeği, bu mobilyalarımızın temizliği konusundaki hassasiyeti de bir kez daha ön plana çıkardı.

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız koltuklarımız kirlenmeye oldukça müsait eşyalardır. Özellikle de yemek ve içecek gibi lekeler, doğru temizlenmediğinde koltuklarda kalıcı, istenmeyen bir görünüm oluşmasına sebep olur. Bu durumu yaşamamak adına koltuk temizliği konusunda birkaç noktayı akıldan çıkarmamak gerekir. Bu püf noktaları sayesinde daha hızlı, daha etkili ve daha sağlıklı bir temizlik sağlamanız mümkündür. İşte koltuk temizliği konusunda hemen herkesin bilmesi gereken basit püf noktalar.

  • Önce Süpürün

Koltuğunuzun tipi ya da kumaşı ne olursa olsun öncelikle tozu alınmalıdır. Tozu alınmadan yapılan koltuk temizliği, tozların kumaşa yapışmasına sebep olacaktır. Özellikle de kurumuş lekeler hafif kabartıldıktan sonra yapılan süpürme işlemi, koltuk temizliğinin en önemli parçasıdır. Mümkünse bu süpürme işlemi her 5 günde,  haftada bir kez rutin olarak gerçekleştirilmelidir.

  • Temizlik Malzemelerinizi Bilinçli Seçin

Her koltuğun yapısı ve kumaşı farklı olduğu için, her kumaş için kullanılacak temizlik malzemesi de farklılık göstermektedir. Kumaşına bağlı bazı koltuklar bol sulu ve sabunlu bezler ile temizlenebilirken, tay tüyü içeren kumaşlardan elde edilmiş koltuklar için daha kuru temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Halı Koltuk yıkama Ancak arap sabunu hemen her koltuk kumaşına uyum sağlayabilen ve harikalar yaratan bir üründür. Bir fincan arap sabunu bir kova suya karıştırılır ve köpürtülür. Ardından temiz bir bez yardımı ile koltuklar iyice silinerek temizlenir.  Bunun yanında kullanılacak bezlerinde mutlaka toz bırakmayan türden olması gerekmektedir.

  • Deri Koltuklar İçin Hassas Temizleme

Ofislerin en vazgeçilmez parçası olan deri koltuklar kolay temizlenebilen ürünlerdir. Ancak Deri koltukla aşınmaya son derece müsait, hassas mobilyalardır. Bu nedenle bu mobilyaların temizliği de oldukça hassas yapılmalıdır. Deri temizleme ürünlerinden faydalanılabileceği gibi, silme işlemi de sert değil, oldukça hafif olmalıdır. Halı Koltuk yıkama Ayrıca temizleme işlemi sonrasında deri koltuklar için parlatıcı malzemeler de kullanılabilir.

  • Doğal Temizleyicilerden Faydalanın

Pandemi sürecinde her üründe olduğu gibi temizlik malzemelerinde de bir doğala dönüş söz konusu. Her ne kadar COVID 19 virüsü üzerinde etkili olmasa da koltuk temizliğinde harikalar yaratan sirke ve karbonat, mükemmel birer leke çıkarıcıdır. Özellikle de kurumuş meyve suyu ve yemek lekeleri üzerinde oldukça etkili olan bu ikili, koltuk dokusuna da zarar vermez. Kurumuş lekeler ıslatıldıktan sonra üzerinde bir çay kaşığı karbonat dökülür ve bir müddet bekletildikten sonra diş fırçası ile fırçalanır. Hazırlayacağınız sirkeli su sayesinde ise koltuklarınızı eski günkü ışıltısına kavuşturabilirsiniz.

  • Kumaş Etiketini İnceleyin

Her koltuk kumaşı farklı olabileceği gibi, bazı koltuklar elde temizlenmeye uygun değildir. Bunu öğrenmek için koltuk etiketin incelemek yeterlidir. Bazı koltuklar daha profesyonel ve makineli temizlik gerektirir. Bu koltukları bilinçsizce, elde temizlemek aşınmalara ve ton farklılıklarına sebep olabilir. Bu nedenle hassas kumaşlara sahip olan koltuklar için makineli ve daha profesyonel temizlik hizmeti alınmalıdır.

  • Tablet Bulaşık Sabunu İle Tertemiz Koltuklar

Tablet bulaşık sabunlarının tül perdeler üzerindeki etkisini bilmeyen neredeyse yoktur. Aynı etkiyi koltuklar üzerinde de gösteren bu tabletler ile koltuklarınızdaki inatçı lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir kova ılık suya bir tane tablet bulaşık sabunu atmaktır. Tablet eridikten sonra temiz bir bez yardımı ile koltuk iyice ovalanır. Bu aşamada koltuğun su çekmemesi son derece önemlidir. Akabinde köpüğün arındırılması için durulanmış bir bez ile yeniden üzerinden geçilmelidir.

  • Küllerden Süpürerek Kurtulun

Eğer evde sigara kullanıyorsanız ve sigaranın külü koltuğunuza düştüyse öncelikle külü almanın yolunu aramalısınız. Bunu yaparken asla kuru ya da ıslak bez kullanmamalısınız. Çünkü bu yöntem külün kumaşa yayılarak istenmeyen bir leke ve koku oluşmasına sebep olur. Bu nedenle koltuğunuza kül düştüğünde ilk yapmanız gereken şey süpürmektir. Eğer süpürmenin mümkün olmadığı bir noktadaysanız cetvel ya da benzeri bir aletle kül yavaşça koltuktan alınmalıdır.

Sorunuz mu Var ? Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz : 0532 513 10 99

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 01 00

Yorum yaz

Hemen Arayın